Info Życie Powiatów

Wydarzenia

Puchar Świata w Szamotułach

Uczniowski Klub Sportowy „SZAMOTULANIN”, a w szczególności pomysłodawca - wieloletni działacz sportowy Ryszard Frąckowiak, który jest również członkiem zarządu UKS Szamotulanin i WZPS w Poznaniu, zapraszają mieszkańców i sympatyków siatkówki na atrakcje do Zespołu Szkół Nr 3 przy. ul. A. Mickiewicza 4 w Szamotułach.
W dniach 20-21 czerwca 2015r. w holu Hali Widowiskowo-Sportowej „ NAŁĘCZ” wystawiona będzie prezentacja Pucharu FIVB za Mistrzostwo Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn - Polska 2014. Nie tylko sympatycy piłki siatkowej, ale wszyscy mieszkańcy powiatu szamotulskiego będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia Pucharu Świata zdobytego przez biało–czerwonych w ostatnich Mistrzostwach. - Prezentacja Pucharu w naszym mieście to ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że siatkówka jest jedną z dyscyplin szeroko rozwiniętych w Szamotułach - powiedział nam Ryszard Frąckowiak.
Prezentacja Pucharu jest częścią atrakcji związanych z obchodami 20 - lecia UKS Szamotulanin.

Łzy zakończyły koncert Ani Wyszkoni

Łzy zakończyły występ maga gwiazdy na scenie szamotulskiego rynku podczas pierwszego dnia Dni Europy.
Tłumy zgromadzone w piątkowy wieczór pod sceną na szamotulskim rynku, porwała Ania Wyszkoni. Nikt nie ma wątpliwości, że był to najlepszy koncert Dni Szamotuł ostatnich lat. Występ Ani Wyszkoni na scenie głównej Dni Europy 2015 zakończył pierwszy dzień szamotulskiego święta.
Gwiazda swój koncert zakończyła sentymentalnym nastrojowym utworem "Wiem że jesteś tam". Na wielkim telebimie za artystką w trakcie utworu pojawiały się zdjęcia nieżyjących już artystów nie tylko sceny, ale także aktorów, czy działaczy politycznych walczących o pokój na świecie. Pojawili się m.in. Michael Jackson, Księżna Diana, Whitney Houston, Juliusz Machulski, prof. Zbigniew Religa. Kiedy piosenkarka wprowadziła wśród swoich fanów melancholijny nastrój, jako ostanie równo z ostatnimi taktami piosenki, pojawiło się zdjęcie Karola Wojtyły, na twarzach wielu ludzi pojawiły się łzy wzruszenia.
Koncert Ani Wyszkoni był najbardziej widowiskowym koncertem w historii Dni Szamotuł. Były efekty świetlne, ognie, dymy. Pierwszy raz w historii imprezy, scena była dwupoziomowa i z tzw. wybiegiem. Koncert obserwowało grubo ponad 8 tys. wielbicieli Wyszkoni. Po koncercie Ania rozdawała autografy przez ponad godzinę. Zaskoczyła wdziękiem, doskonałą kondycją i niezwykłą urodą. Czarowała tańcem i głosem, nikt nie był w stanie oprzeć się ogromnemu talentowi pięknej piosenkarki. W trakcie koncertu Ania Wyszkoni zeszła ze sceny i wspólnie z fanami, tymi najmłodszymi i tymi starszymi śpiewała hit: "Pan i Pani". Z pewnością po dzisiejszym występie Szamotulanie mogą być zadowoleni z pracy organizatorów, a piosenkarce przybyło mnóstwo nowych fanów.

Interaktywny komik

Jednym z artystów na UFO Ulicznym Festiwalu Osobliwości będzie Just Edi, czyli interaktywny komik-iluzjonista. Edi jest również uczestnikiem V i VII edycji „Mam talent”, gdzie usłyszał 3 x TAK. Przez ostatnie 5 lat występował między innymi w: Wiedniu, Londynie, Paryżu, Mediolanie, a nawet w Indiach. Jako artysta uliczny potrafi przyciągać zainteresowanie licznej publiczności.
Zapewne u nas będzie podobnie. Zobaczymy go w akcji w najbliższa niedzielę na szamotulskim Rynku o godz. 16.00, kiedy zaprezentuje m.in. iluzję z giętkimi rękami, przeciskanie się przez rakietę tenisową, żonglowanie maczetami, teleportację piłek na dłoniach widza. Poza swych głównym show będzie wśród publiczności przez cały festiwal. Wykona dla nich m.in. iluzję z kartami, która w tym roku była hitem na serwisie youtube.

Mamy coś dla mamy

Z okazji Dnia Matki 23 maja w Hotelu Maraton odbędzie się pokaz mody ręcznie malowanych ubrań mojego projektu połączony z warsztatami urody. Projekt Piękna Mama kierowany jest do wszystkich mam bez względu na wiek. Oprócz pokazu mody mamy będą mogły skorzystać z: warsztatów wizażu i masażu, porad dietetycznych oraz fitness.
Wyjątkowym gościem będzie Karolina Jedynak, która będzie akompaniować wokalnie podczas pokazu. Na zakończenie wystąpi zespół Droryje, czyli biały śpiew. Kobieta w każdym wieku może być modna, poczuć młodość i fantazję oraz dodać barw do swojej codzienności. Drogie Panie zabierzcie dobry humor i przyjdźcie!
Organizatorzy: Szamotulski Ośrodek Kultury, Kolorki Kapłonki, Lepsze Szamotuły, Hotel Maraton, Strefa Relaksu, Mobilne Metamorfozy Ditta Hoffmann, Natur House, Fitness Karolina Beger. Start: pokaz + warsztaty godz. 17:00, koncert godz. 18:00

Niebezpieczne związki

W ostatnich tygodniach bardzo głośno o książce Wojciech Sumlińskiego pt.: Niebezpieczne Związki Bronisława Komorowskiego. Książka jest praktycznie nie do kupienia w księgarniach. Postanowiliśmy przeszukać internet i udało nam się zdobyć tytuł w wersji PDF. Jeśli ktoś jest zainteresowany, zapraszamy do lektury.
Wojciech Sumliński (ur. 15 kwietnia 1969 w Warszawie) – polski dziennikarz, psycholog. Pracował w „Życiu", „Gazecie Polskiej" i „Wprost".
Autor licznych reportaży i programów w TVP: „Oblicza prawdy" o działalności SB i magazynu śledczego „30 minut". Autor książki „Teresa Trawa Robot" o tajnych operacjach specjalnych SB oraz autor scenariusza filmowego o śmierci ks. Popiełuszki napisanego dla Agencji Filmowej TVP. Obecnie współpracuje z Frondą i magazynem śledczym „Focus" oraz pisze kolejne książki.

Opieka medyczna we Wronkach

W związku z wieloma zapytaniami ze strony mediów, dotyczącymi podstawowej opieki zdrowotnej w zakresie nocnej i świątecznej opieki medycznej dla mieszkańców gminy Wronki, informuję, że w dniu 14 maja br. wystosowałem do Starosty Szamotulskiego Józefa Kwaśniewicza pismo w sprawie wznowienia przez szamotulski ZOZ dyżurów we Wronkach.