Info Życie Powiatów

Informacje sportowe - SportInfo

Rajd 100 jezior

W imieniu organizatorów Automobilklub Koszaliński zapraszamy na Rajd 100 Jezior czyli piątą rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej, który odbędzie się w powiecie międzychodzkim w dniach 22-23 sierpnia 2015 r.
Punktualnie o godz. 20:00 z bulwarów nad Wartą w Międzychodzie wystartuje pierwsza załoga by poprowadzić rajd przez ulice w centrum miasta. Niedzielny etap ekipy rozpoczną na Wałach Jana Kazimierza skąd udadzą się na trasę rajdu wiodącą drogami gmin Międzychód, Kwilcz i Sieraków.
Podczas każdej z trzech zaplanowanych pętli uczestnicy pokonają po 3 asfaltowe odcinki specjalne, które obfitują w liczne zakręty w pagórkowatym terenie. Pomiędzy pętlami załogi wrócą do Międzychodu na przerwę serwisową.
Serdecznie zapraszamy do kibicowania!

INEA Stadion zamknięty na IV rundę kwalifikacji

Trybuny INEA Stadionu na najważniejszy mecz IV rundy kwalifikacyjnej do europejskich pucharów zostaną zamknięte dla publiczności. UEFA ukarała Kolejorza za transparent z zakazaną treścią, wywieszony przez kilku pseudokibiców w Sarajewie.
Na Klub nałożono karę finansową wysokości ponad 200.000 złotych (50.000 euro) oraz zdecydowano o zamknięciu stadionu na najbliższy mecz w europejskich pucharach, który Lech rozegra u siebie.

Czy Lubsko ponownie okaże się szczęśliwe?

W dniach 18-19 lipca 2015r w Lubsku odbędzie się Finał Mistrzostw Polski w Plażowej Piłce Siatkowej w kategorii Młodziczka. Wśród 16 najlepszych par uczestniczyć będzie para siatkarek z UKS Szamotulanin Julia Linka i Julia Gierczyńska. Para ta w ubiegłym tygodniu podczas półfinałów Mistrzostw Polski rozgrywanych we Wrześni okazała się najlepszą parą turnieju - poinformował nas Ryszard Frąckowiak.
Czy Lubsko ponownie okaże się szczęśliwe dla szamotulskich siatkarek? To właśnie w Lubsku w minionym sezonie ligowym, zespół z Szamotuł wywalczył awans do półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek, zdobywając tam srebrny medal.

Półmaraton na wybory? Na początek mała dezinformacja

3 lipca br. w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie organizatorów V Samsung Półmaratonu. Jak informuje na profilu Facebookowym Starostwo Powiatowe w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele sponsora strategicznego firmy Samsung, Urzędu Miasta i Gminy Szamotuły oraz Starostwa Powiatowego w Szamotułach.
Jak ustalono V Szamotuły Samsung Półmaraton pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Szamotulskiego Józefa Kwaśniewicza, odbędzie się 18 października 2015 roku. Zapisy na bieg mają rozpocząć się w ciągu najbliższych dwóch tygodni.
18 października to także prawdopodobny termin wyborów parlamentarnych w Polsce.
Wraz z opublikowaniem informacji, pojawiła się też niewielka dezinformacja. Jak podaje administrator profilu facebookowego Powiatu, w spotkaniu m.in. udział wzięli przedstawiciele UMiG Szamotuły. Tymczasem na zdjęciu opublikowanym wraz z wpisem nie widać osób reprezentujących Urząd Miasta i Gminy Szamotuły. Od lewej Bartosz Węglewski i Rafał Krzykała - Centrum Sportu Sp.Z o.o., Michał Kruszona - Muzeum Zamek Górków, Starosta Józef Kwaśniewicz, przedstawiciel Samsung Elektronics Polska i Wicestarosta Beata Hanyżak. Gdzie zatem przedstawiciele UMiG? Wyszli?

Kibice świętowali Majstra

W nocy z niedzieli na poniedziałekm kibice Lecha Poznań, do wczesnych godzin rannych świętowali zdobycie przez Kolejorza siódmego w historii klubu tytułu Mistrza Polski. Dziękujemy Kolejorzowi, za wspaniałe emocje przez cały sezon. Nasi czytelnicy przez cały rok m.in. dzięki naszej redakcji mogli uczestniczyć w tym całorocznym serialu. Rozdaliśmy Wam kilkadziesiąt voucherów, które ufundował Klub. W ostatnim meczu ligowym z Wisłą Kraków vouchery powędrowały do pani Justyny Kaczmarek (zdj), która jako pierwsza odpowiedziała prawidłowo na pytanie-rebus konkursowy. Dziękujemy, że byliście z nami i Kolejorzem.

56. Międzynarodowy Mały Wyścig Pokoju

W dniach od 15 do 17 maja w Konarzewie, Rokietnicy, Smochowicach i Szamotułach odbędą się cztery etapy wchodzące w skład 56. Międzynarodowego Małego Wyścigu Pokoju. Na starcie stanie czołówka polskich zawodników w kategoriach młodziczka, młodzik i drugoroczny żak.
Pierwszy odcinek wyścigu to etap ze start wspólnego o długości 44,5 km na trasie Konarzewo – Dopiewo – Konarzewo. Pętla ma blisko 9 km i będzie pokonana pięciokrotnie. Podczas drugiego dnia zmagań zawodnicy będą musieli się zmierzyć z dwoma etapami. Rywalizację otworzy pięciokilometrowa jazda indywidualna na czas w Rokietnicy. Czasówka będzie jednocześnie rozgrywką o mistrzostwo Wielkopolski w jeździe indywidualnej na czas w kategorii młodzik i młodziczka. Drugi sobotni etap odbędzie się w Smochowicach. Będzie to kryterium uliczne na dystansie 22 km.

Cztery Dychy Lecha: ruszamy

Czy Ty też chcesz Mistrzostwa Polski i pełnego stadionu do końca sezonu? Zabierz ze sobą znajomych na mecze Kolejorza i przyjdź na kolejne mecze nie płacąc ani grosza. Musimy być razem. Jak to zrobić? Sprawdź koniecznie.Mobilizujemy się!
#CzteryDychyLecha, oddolna akcja kibiców funkcjonująca w mediach społecznościowych, polega na motywowaniu kolejnych osób do wsparcia Lecha Poznań w walce o Mistrzostwo Polski. Cel to 40 tysięcy kibiców na każdym spotkaniu przy Bułgarskiej. Przed nami 4 mecze ligowe o najwyższą możliwą stawkę!
Dołączamy się do inicjatywy i również motywujemy. Każdy kibic, któr y zaprosi na mecz Kolejorza przynajmniej dwóch znajomych, w tym sezonie jeszcze nie byli na Bułgarskiej lub pojawiają się na meczu Lecha po raz pierwszy, otrzyma od nas możliwość wejścia na kolejny mecz zupełnie za darmo. Jak to zrobić?

Walka o Majstra trwa!

Po zwycięstwie nad warszawką Legią, poznaniacy plasują się na pierwszym miejscu w tabeli i są coraz bliżej sięgnięcia po tytuł Mistrza Polski! 17 maja o 15:30 Lech podejmie na INEA Stadionie Jagiellonię Białystok. Wesprzyj Kolejorza w walce o kolejne punkty! Niech obiekt przy Bułgarskiej utonie w morzu niebiesko-białych barw.

To już w ten weekend

W najbliższą sobotę i niedzielę młode siatkarki UKS Szamotulanin, powalczą o awans do ścisłej czołówki najlepszych zespołów w kategorii młodziczka w Polsce. Turniej, którego stawką jest udział w wielkim finale Mistrzostw Polski, odbędzie się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu w Tychach.
Zawodniczki UKS-u wraz z całym sztabem szkoleniowym i działaczami wyjadą na turniej w piątek o godz. 11.00. Wcześniej, o godz. 8.00 trener Bartłomiej Synowiec zaplanował w hali Nałęcz ostatni trening. Po treningu odbędzie się odprawa i wyjazd w kilkugodzinną podróż do Tych. Wraz z zawodniczkami na turniej udaje się grupa około 30 kibiców, którzy bezpośrednio na miejscu będą wspierać szamotulanki w walce o awans.
Zapraszamy na relację z tego wydarzenia. Już od jutra na naszym portalu będziecie mogli na bieżąco śledzić informacje z wyjazdu na turniej. Będziemy z naszymi siatkarkami od pierwszej do ostatniej minuty. Tylko u nas zobaczycie relację na żywo z wszystkich meczy.