Info Życie Powiatów

Informacje

Ada Janowicz ponownie w kadrze

W niedzielę 14 czerwca w Bydgoszczy odbył się XV Europejski Festiwal Lekkoatletyczny.
Bardzo dobre wyniki padły na bydgoskiej bieżni w biegu na 400 metrów kobiet, w którym startowała wronczanka Ada Janowicz. Ada poprawiła swój rekord życiowy osiągając wynik 53,65 s. Ten wynik zapewnia jej udział w sztafecie 4x400m na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, które rozgrywane będą w Tallinie (Estonia) w dniach 9-12.07.2015r.
Ada jest w kadrze narodowej, a na co dzień trenuje pod okiem p. Janiny Zielińskiej w Międzyszkolnym Klubie Sportowym "Baszta" Szamotuły.

Foltyn Rally Team wystartuje w Gdańsku

Jedyny zespół z województwa wielkopolskiego biorący udział w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski już w czwartek, 18 czerwca, wyruszy na kolejną eliminację –11 Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup.
Foltyn Rally Team to zespół braci z Poznania - Tomasza i Bartosza Foltynów, którzy w rajdach jeżdżą od 2013 roku. Kilka tygodni temu wrócili z 30 Rajdu Karkonoskiego, gdzie Bartosz Foltyn z pilotem Pawłem Pochroniem, jadąc Peugeotem 208 R2, zajął dziewiąte miejsce w klasie 4 (samochodów o pojemności silnika do 1600 m3napędzanych na jedną oś). Siódme miejsce w tej samej klasie zajął jego brat - Tomasz z pilotem Szymonem Marciniakiem. W klasyfikacji klasy 4 sezonu 2015 Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski po dwóch rundach Tomasz Foltyn jest szósty a Bartosz - dziewiąty.

Konkurs dla gmin pod patronatem marszałka woj. wielkopolskiego

„Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji to konkurs promujący dobre praktyki samorządów w relacjach z inwestorami i społecznością lokalną. W tym roku nagrody i certyfikaty zostaną przyznane już po raz 14. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.
„Gmina Fair Play” to konkurs skierowany do samorządów, które dbają o rozwój swojej społeczności. Jego celem jest popularyzacja etyki w działalności samorządów i promowanie postaw godnych naśladowania. W poprzednich edycjach tytuł i certyfikat zdobywały gminy z województwa wielkopolskiego: Kleczew, Ostrów Wielkopolski, Tarnowo Podgórne, Kleszczewo.

Masz jeszcze szansę wygrać Pracownię Orange dla swojej miejscowości

Do 21 czerwca mieszkańcy miejscowości do 40 tysięcy osób mogą składać wnioski do drugiej edycji programu Pracownie Orange, aby wygrać multimedialną świetlicę i wsparcie dla społeczności od Fundacji Orange. Zgłoszenia można rejestrować na www.pracownieorange.pl.
Pracownie Orange to program społeczny skierowany do mieszkańców niewielkich miast i wsi, który obejmuje stworzenie multimedialnej świetlicy oraz pomoc w jej prowadzeniu. Każda zostanie wyposażona w komputery z bezpłatnym dostępem do internetu, drukarkę ze skanerem, konsolę do gier oraz telewizor LCD. Fundacja Orange wesprze opiekunów świetlic – zapewni profesjonalne szkolenia, tutoriale, webinaria i możliwość udziału w grywalizacji społecznej, aby wspólnie z mieszkańcami potrafili tworzyć miejsce spotkań, wydarzeń, warsztatów, które jak najlepiej odpowie na potrzeby lokalnej społeczności.

Pierwsze prawa jazdy zatrzymane

W dniu 18 maja br. wprowadzono zmiany w przepisach dotyczących kierujących pojazdami, którzy znacznie przekraczają prędkość na terenie zabudowanym. W miniony piątek na terenie powiatu szamotulskiego policjanci zatrzymali w związku ze zmianami pierwsze prawo jazdy.
W miniony piątek 22 maja policjanci z szamotulskiej drogówki prowadzili kontrole drogowe w Pęckowie. O godzinie 8. 40 zatrzymali pierwsze na terenie powiatu szamotulskiego prawo jazdy w związku z przekroczeniem prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Policjanci zatrzymali wówczas do kontroli drogowej 32-letnią mieszkankę gminy Wronki, która kierowała samochodem marki Renault Megane. Kobieta na terenie zabudowanym kierowała samochodem z prędkością 109 km/h.

Nietrzeźwy "szarżował" na trzech kołach - został zatrzymany

Policjanci z Szamotuł zatrzymali nietrzeźwego kierującego samochodem, który jest podejrzany o to, że spowodował kolizję drogową i uciekał z miejsca zdarzenia. 21-latek uciekał przed ścigającymi go policjantami na trzech kołach- bo oponę z przedniego koła stracił w wyniku kolizji. Podejrzanemu grozi więzienie i grzywna.
W nocy z soboty na niedzielę około godziny 0.00 dyżurny szamotulskiej Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w Gaju Małym doszło do kolizji drogowej dwóch samochodów. Z otrzymanej informacji wynikało, iż sprawca, który kierował samochodem marki Renault Megane uciekł z miejsca zdarzenia. Poszkodowany jechał za uciekającym sprawcą zdarzenia informując policjantów, w którym kierunku ucieka.